O nas

ANTROPOLUDENS CZYLI PROJEKT KRYTYCZNEJ,
MULTISENSORYCZNEJ ANTROPOLOGII CODZIENNOŚCI
Zajmujemy się propagowaniem antropologii w szerszych kręgach: by wyjść poza hermetyczne akademickie mury. Chcemy uczynić ją bardziej przystępną i jednocześnie zerwać ze stereotypem etnografa-opiekuna zbiorów łowickich wycinanek, ścierającego kurz z kolekcjonowanych latami artefaktów kultury ludowej. Opisujemy to, co w gąszczu codzienności zarejestrują nasze: oko, ucho, brzuch, paluch.

***

baudrillard copy

Balmas. Studentka etnologii oraz, przez jakiś czas, przypału zwanego mongolistyką i tybetologią. Tym, co jej w życiu najlepiej wychodzi są języki. Typowy geek – jara się sci-fi, komiksami, serialami i zombie. Marzy o tym by wybrać się na mongolski festiwal jazzowy. W wolnych chwilach tropi burgerożerców w ramach swoich badań warszawskiego street food’u. Wierna fanka Baudrillarda.

……………………………………………………………………………………………………………………..

Sznhenri copyel.  Studentka antropologii i do niedawna gospodarki przestrzennej, z którą postanowiła póki co wziąć rozwód. Interesuje się wszystkim, co związane z miastem, w szczególności procesami partycypacyjnymi, mieszkalnictwem, ruchami miejskimi. Marzy o antropologii zaangażowanej w kraju nad Wisłą. Członkini Kolektywu IKNAPiZ oraz Stowarzyszenia ODBLOKUJ. Prokrastynator. Chuligan. Pracoholik. Przysposobiona (pośmiertnie) córka Lefebvre’a.

……………………………………………………………………………………………………………………..

Góralska.Ingold Mania. Wyznawczyni antropologii kulturowej, tymczasowo zbratana z socjologią na Subkontynencie Indyjskim. Wciąż jej mało więc studiuje w Collegium Invisible. Przez Skype’a. W życiu chodzi jej głównie o rośliny, bada więc sposoby konsumpcji żywności, kuchnie narodowe oraz genetyczne modyfikacje i rolnicze industrializacje. Na codzień kontestuje lokalne glokalności, popijając uwikłany w kolonialne konteksty tonic (bez ginu!) w towarzystwie portretu Pana I. (którego imię Tim). 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: